Három vagány regény a Pride hangulatában


2025.06.30 - Balatonica
szivárvány színek köveken

A hétvégén zajlott minden idők legnagyobb Büszkeség Menete a budapesti fővárosban, ezzel véget is ért az idei Pride Hónap. A nyár hátralevő részére három olyan könyvet ajánlunk, amelyek révén bármikor megmártózhatunk a szivárványos hangulatban.




Adam Silvera: Mindketten meghalnak a végén

Adam Silvera gyönyörűen szívszaggató regénye fiatalok százezreit érintette meg. A TikTokon több mint 74 millió bejegyzés szól erről a könyvről, valamint a The New York Times sikerlistáján is bérelt helye van. Ez a történet emlékeztet rá, hogy halál nélkül nincs élet, veszteség nélkül nincs szeretet - és egyetlen nap alatt is megváltoztathatjuk az egész világunkat. Szeptember 5-én, kicsivel éjfél után a Halál-Hírek felhívja Mateo Torrezt és Rufus Emeteriót. Rossz hírei vannak számukra: még aznap meghalnak. Mateo és Rufus nem ismerik egymást, és más-más okokból ugyan, de mindketten szeretnének egy új barátot találni a Végnapjukon. A jó hír: erre is létezik egy alkalmazás, a neve: Végső Barát. Rufus és Mateo ennek segítségével akarnak találkozni, hogy együtt még egy utolsó, nagyszerű kalandban legyen részük - egyetlen nap alatt akarnak leélni egy egész életet. A sikerkönyvből éppen sorozatot forgat a Netflix.
 

 

Max Gladstone, Amal El-Mohtar: Így veszíted el az Időháborút

Egy levéllel kezdődött, egy haldokló világ utolsó csatájának romjain. A Kert és az Ügynökség ádáz háborút vív - a hadszíntér pedig maga az idő. Katonáik a múlt számtalan korszakában és az idő fonatának párhuzamos szálain küzdenek a győzelemért. Birodalmakat döntenek le, civilizációkat emelnek fel, gyilkolnak és építenek, hogy megvalósuljon az a jövő, amiben egyik fél létezik, a másiknak viszont nyoma sincs. Kék és Vörös, két profi, akik egymás ellen dolgoznak az Időháborúban. A jövő ellentétes pólusain születtek, és mindkettőjüket erre a mindent eldöntő háborúra nevelték. Ám ahogy szerte az időben elrejtett üzeneteik révén egyre jobban megismerik a másikat, rivalizálásuk valami sokkal mélyebbé válik, olyasmivé, amiért ezerszer inkább megéri küzdeni, mint az idő feletti uralomért. Amal El-Mohtar és Max Gladstone regénye egyszerre fantáziadús science fiction és egy nem mindennapi, ám annál intimebb és megindítóbb szerelem története. A könyv megérdemelten nyert el több rangos díjat és örvend kimagasló népszerűségnek az olvasók körében.
 

 

Alice Winn: In Memoriam

Egy angol elitgimnázium csapatnyi diákja éppen csak elkezdi felfedezni a testi és lelki élet gyönyöreit és kínjait, amikor kitör az első világháború. A távolinak tűnő háború egy csapásra a saját történetükké válik, amikor tizenhat-tizenhét évesen a frontvonalban találják magukat. Gaunt, a félig angol, félig német "óriás" anyja hazafiasságát bizonyítandó kényszerül bevonulni, míg szerelme, az érzékeny, újgazdag Ellwood saját identitását és a reménytelennek hitt szerelmet keresi a háború poklában. A kamaszkor minden gyötrelme találkozik össze a legvéresebb valósággal. Látjuk a lövészárkokat Loosban, a gáztámadást Ypres-ben, a somme-i véres ütközetet, az emberi kegyetlenség és a modern haditechnika pusztítását, és mindeközben egy tökéletesen reménytelen, mégis banálisan megejtő történetnek szurkolunk, remélve, hogy a szerelem valahogy mégis győzedelmeskedik a világon. Alice Winn regénye egyszerre szól a legelemibb és legemberibb történetekről és az európai kultúrát alapjaiban megrázó szörnyű háború mindennapjairól. Az In Memoriam alapkérdése, hogy hogyan élhető túl a háborús kataklizma, mi marad az emberi érzésekből és mi menthető meg a távolba vesző békebeli világ kincseiből. Hiába ismerjük a száz évvel ezelőtti háború történetét, mintha mégsem tanultunk volna róla, belőle eleget.

 

 

Forrás: konyvesmagazin, Fotó: pixabay

KAPCSOLÓDÓ

>> Hírességek, akik 2022-ben coming outoltak

>> Óriási vendégsereg fog felvonulni a 200. Anna-bálon